Mājas > Zināšanas > Saturs

Ziemassvētku eglītes stāsts

- Aug 24, 2017 -

Bijusī Velsas Elzasa ir vieta, kur tiek ražoti Ziemassvētku eglītes. Saskaņā ar leģendu atradās atradušais svētais Lorentīns, kas dzīvoja Elzasas mežā un ļoti mīlēja bērnus. Vienu gadu garumā Ziemassvētkos viņš cer, ka tuvie bērni var laimīgi sadarboties, bet viņš ir ļoti nabadzīgs, nav naudas, lai nopirktu bērnu iecienītākās rotaļlietas un konfektes, tāpēc viņš par šo jautājumu ir ļoti noraizējies.

Vienu rītu, kad Lorentīns staigāja mežā, viņš ieraudzīja nelielu egļu, kas bija klāta ar sniegu, ar daudzām nelielām sloksnēm, kas karājās uz savām zarām, spožīgi spīdēja un ļoti skaista cauri saulei. Viņš atveda koku un iestādīja to baseinā. Un viņi savāc mežā koku ogas mežā un dara tos ar miltiem, lai izveidotu kādu krustu vai nelielu, zvaigznīšu kūku, un karājās virs zariem. Un ar dažām mazām svecēm, kas ieklātas filiālē, koka tērpušies krāsainā, ļoti skaistajā. Ziemassvētku vakarā Lorentīns atskaņoja pulksteni, bērni dzirdēja, viss skrēja uz savu namiņu, visi apkārt kokam, dejoja dziedāja Ziemassvētku dziesmas, un pēc tam Lorentīns kūku bērniem ēst, lai visiem būtu laimīgi Ziemassvētki. Vēlāk - pielāgotais izplatījums.

1837. gadā pēc tam, kad apprecējās ar Francijas hercogu, Vācijas princese Helēna, Ziemassvētku eglīte kopā ar viņu ieradās Parīzē. 1841. gadā Victoria vīrs Vīnes priekšā uzlika Ziemassvētku eglīti. Tas ir no karaliskajām tradīcijām aristokrātiskajā klasē, pēc tam populāram civilam. 1830. gadā liels skaits vāciešu emigrēja uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Šie cilvēki ir katoļi un kristieši, galvenokārt izkaisīti Ņujorkā un visā Anglijā. Viņu Ziemassvētku eglītes piesaistīja vietējo iedzīvotāju uzmanība un imitācija, un vēlāk Ziemassvētku eglītes kļuva populāra Amerikas baznīcās un ģimenēs. Ziemassvētku eglīte visā pasaulē, it īpaši Eiropā, Amerikā un Austrālijā, ir kļuvusi par visdzīvīgāko, jaukāko dekorāciju, kas piesātināta ar krāsainiem Ziemassvētkiem, bet arī simbolizē prieks un cerību.

Ziemassvētku eglīšu rotājumi visā pasaulē ir līdzīgi. Ziemassvētku laikā ziemā Ziemassvētku eglītes tiek izmantotas mūžzaļajos kokos. Lielākajā daļā puķu podu apstādītas galvenokārt četras vai piecas pēdas garas mazas palmas vai mazas priedes, pārklātas ar krāsainām mazām svecēm vai spuldzēm, kā arī dažādiem rotājumiem un lentēm, kā arī bērnu rotaļlietām un dāvanām No viņu ģimenēm. Pēc dekorēšanas ielieciet to dzīvojamās istabas stūrī. Ja tas ir novietots baznīcā, auditorijā vai publiskā vietā, Ziemassvētku eglīte ir relatīvi augsta, un koku var arī novietot zem dāvinājuma.

Saskaņā ar Ziemassvētku muitas ierakstiem, pirmā Ziemassvētku eglīte ir neliela palma, kas atrodas uz baltas aukstās pilsētas ceļa. Pirmajā Jēzus dzimšanas naktī Jaunava Marija un Sv. Jāzeps, ejot uz balto auksto pilsētu, bija ļoti nogurušas, un Jaunava atradās zem koka, un mazā palma, tāpat kā mīļotais, izvērsās Tās filiāles un deva Virginai aukstu vēju. Nakts vidū piedzima Jēzus Kristus. Šajā laikā debesīs parādījās īpaši spilgta zvaigzne, kas izstaro brīnišķīgu gaismu, tieši nelielā palmu galā, apbraucot skaistu atveri. Kopš tā laika mazie Ziemassvētku eglīšu palmas ieņem vietu, kurā atrodas krāšņās vietas. Attiecībā uz Ziemassvētku eglīti, kas ir populāra visā pasaulē, tas ir tikai 19. gadsimts. Viduslaikos Vācijas tautas reliģiskās drāmas, kas spēlē Ēdenes dārzā, pēc tam, kad Dievs radīja vīrieti, Ādams un Ieva nodeva Dievu, palmu koka rotaļu klāj ar āboliem, kas pārstāv dzīvības koku vai zina labu un Ļauns koks. Vēlāk dzīvības koks ticīgajā trikā tika pārcelts uz mājām, simbolizējot Pestītāja atnākšanu. Ar šo simbolisko attīstību, līdz 15. gadsimta Ziemassvētku eglītei dekorēšanai ir kļuvis par paražu.


Pāri: Ziemassvētku eglītes trūkums

Nākamo: nē

Attiecīgās nozares zināšanas

Saistītie produkti

  • Dzīvnieku Cartoon Ziemassvētku zeķes
  • Mini Ziemassvētku eglītes
  • Deluxe Santa Claus Costume
  • Sniegpārsla Ziemassvētku galvas saite
  • Ziemassvētku dāvanu komplekti
  • Ziemassvētku Candy Bag bērniem