Mājas > Jaunumi > Saturs

Ziemassvētku izcelsme: Jēzus dzimšanas diena

- Oct 20, 2017 -

Tiek teikts, ka Jēzus ir dzimis no Svētā Gara, dzimis no Jaunavas Marijas. Dievs sūtījis vēstnesi Gabriel sapņo runāt ar Jāzepu, aicinot viņu neievērot Mariju, jo viņa bija neprecējusies, bet gan precēties viņai un nosaukt bērnu "Jēzu", kas nozīmē, ka viņš atvedīs cilvēkus no grēka izglābts.


Kad Marija gatavojās ražot, Romas valdība pavēlēja visiem ļaudīm uz Betlēmu paziņot savu mītnes reģistrāciju. Jāzeps un Marija bija paklausīgi. Kad viņi ieradās Betlēmē, laiks bija vājš, bezpalīdzīgi divi cilvēki nevarēja atrast viesnīcas izmitināšanu, tikai staļļi bija īslaicīgi. Šajā brīdī Jēzus piedzima. Tātad Marija dzimusi dzirnavās un dzemdēja Jēzu. Jēzus dzimšanas piemiņas pēcnācēji tiks noteikti 25. decembrī Ziemassvētkos, masu gados, lai atzīmētu Jēzus dzimšanu.


Ceturtās gadsimta sākumā 6. janvārī Romas impērijas austrumdaļā esošo baznīcu dubultais svētki, lai atzīmētu Jēzus dzimšanu un kristību, kas pazīstams kā Baznīcas svētki, kas pazīstams arī kā "izstāžu svētki", tas ir Dievs caur sevi caur Jēzu parādīs pasauli. Bija tikai izņēmums no Laura baznīcas, kur tikai Jēzus dzimšana nebija pieminēta Jēzus kristībā. Pēc vēsturnieka atklātajā romiešu kristiešu kalendārā, 354. gada 25. decembrī dokumentā ir ierakstīts: "Kristus dzimis Betlēmā, Jūdā." Pētījumā parasti tika uzskatīts, ka 25. decembrī ar Ziemassvētkiem var sākt ar Romas baznīcu 336, kas izplatījās 355. gadā AD Antiohijā, Āzijā, 430. gadā Ēģiptē atnāca uz Aleksandriju. Jeruzalemes baznīca saņēma jaunāko, bet Baznīcas Armēnija turpināja ievērot 6. janvāri. Svētceļojums ir Jēzus dzimšana.


Saistītās ziņas

Saistītie produkti